Lore
Wizja SamozwańcaW roku 2015, na skutek kolejnej globalnej katastrofy ekologicznej, na ustach wszelkich mediów, pojawiła się postać rosyjskiego oligarchy, określającego się mianem Dimitra Samozwańca. W przeszłości zyskał on rozgłos jako założyciel i fundator firmy farmaceutycznej "DNA", która stworzyła skuteczny lek zwalczający i zapobiegający nowotworom.
Poglądy SamozwańcaSamozwaniec głosił teorię, że największym zagrożeniem dla Ziemi jest działalność człowieka, prowadząca do jej destrukcji, a rozwiązaniem jest niemalże totalna zagłada ludzkości, pozostawiając przy życiu jedynie tych, dla których wartością nadrzędną jest dobro matki natury. Jego poglądy z czasem zaczęły zyskiwać poparcie przede wszystkim wśród organizacji proekologicznych, zwłaszcza tych, które były nazywane "ekoterrorystami". Stopniowo, dzięki kolejnym śmiałym wystąpieniom i hojnym funduszom Samozwańca, grupa fanatyków przekształciła się w jedność, przybierając nazwę "Czystka".
Narodziny "Czystki"Początkowo działania "Czystki" - strajki i rosnąca liczba jej zwolenników - nie budziły większych obaw wśród światowych rządów ani społeczeństwa, lecz wszystko zmieniło się 29 grudnia 2017 roku, w dniu, który zapisał się czarnym atramentem w kronikach ludzkości.
Upadek LudzkościFanatyczne oddziały "Czystki" dokonały serii zamachów terrorystycznych na całym świecie, uwalniając nieznany dotąd wirus i zapowiadając nadejście apokalipsy. W ciągu pierwszego tygodnia zmarło 87% populacji, a pozostali zaczęli doznawać dziwnej mutacji, przemieniającej ich w krwiożercze bestie. Tylko garstka okazała się odporna na wirusa.
Nowy PorządekŚwiat, który znaliśmy, legł w gruzach. Władzę nad nowym porządkiem przejęła "Czystka", postanawiając na zgliszczach ludzkości, stworzyć nadczłowieka - istotę odporną na wszelkie emocje, która miała uwolnić planetę od pozostającej przy życiu "plagi niszczących Ziemię ludzi".
Walka o PrzetrwanieCi, którzy przetrwali, musieli zacząć się ukrywać. Z jednej strony czyhali na nas zarażeni, z drugiej jesteśmy ścigani przez Czyścicieli, którzy polują na nas, jak na zwierzynę. Niektórym udało się nawiązać układy z "Czystką", zapewniające względne życie i bezpieczeństwo, choć to tylko obłuda. Inni podjęli walkę na własną rękę, tak jak my, "Duchy".
Niewiadoma PrzyszłośćCzy kiedykolwiek poznamy przyczynę tego szaleństwa? Czy jeszcze kiedyś zaczerpniemy smaku starego życia? Tylko poprzez walkę możemy się tego dowiedzieć... i być może odzyskamy naszą wolność...